درباره ما About Us

تاریخچه

شرکت صنایع الکترونیک افراتاب در سال 1377، به منظور تولید محصولات الکترونیکی و مخابراتی تأسیس گردید، و با به کارگیری فناوری های روز دنیا، قدرت خود را در تولید انبوه به اثبات رساند. گروه‌های فنی افراتاب از بین مهندسین دارای خلاقیت ، مهارت و مصمم به اخذ رضایت مشتری انتخاب شده‌اند.

در افراتاب، محصولات روشنایی با تمرکز بر ویژگی کیفیت و کاهش مصرف انرژی، طراحی و تولید می شوند. در این راستا می توان به تولید لامپ های کم مصرف استاندارد با کیفیت بالا و تنوع چشمگیر در سال های ابتدای فعالیت اشاره کرد. با پیشرفت فناوری، افراتاب نیز به تولید محصولات LED روی آورد و محصولات خود را در چند شاخه نظیر لامپ ها، چراغ های سقفی ، انواع  پروژکتور، چراغ های خیابانی و وال واشر جهت روشنایی و نورپردازی به بازار ارائه گرداند.

صنایع الکترونیک افراتاب با همکاری های دو جانبه اثربخش میان واحدهای مختلف خود، همواره سعی در نوآوری و ایجاد ارزش های مدنظر مشتریان مطابق با سلایق و نیازهای آنها داشته است تا بتواند جایگاه محصولات روشنایی افراتاب را به عنوان یک برند برتر در صنعت روشنایی، حفظ و ارتقاء دهد. در همین راستا طی این سال ها توانسته بارها به عنوان واحد تولیدی نمونه کیفی ملی انتخاب گردد .

دست آورد و حاصل سرگذشت سال ها تلاش، صبوری و بالندگی صدها نفر در افراتاب، تولید و توزیع بیش از 40 میلیون شعله لامپ با کیفیت و روشن تر کردن زندگی میلیون ها ایرانی در سراسر کشور شده است.

چشم‌انداز

یکی از شاخصه های خاص مجموعه افراتاب ارائه کیفیت برتر نسبت به سایر تولیدکنندگان و ارائه محصولات و خدمات شایسته به مشتریان است. توان بالای فنی مهندسین افراتاب متضمن انطباق محصولات با خواسته های مشتریان است. درک عمیق کلیه پرسنل از مفهوم کیفیت و مشتری مداری پیاده سازی و اجرای طرحهای ارائه شده و نبدیل آن به محصولات با کیفیت باعث تضمین شده است ...

در این راستا شرکت اقدام به پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت براساس استاندارد ISO9001:2015 نموده است.

رئوس اهداف کلان سیستم کیفیت عبارتند از:

انجام طرحهای تحقیق و توسعه در راستای افزرایش دانش فنی و تکنولوژی در زمینه تولید محصولات جدید و متنوع و بهبود مستمر محصولات

فراهم نمودن افزایش رضایت و حفظ حقوق صاحبان سهام جهت افزایش سودآوری شرکت با صرفه جوئی و جلوگیری از اتلاف منابع درکلیه امور شرکت

رعایت استانداردهای ملی و بین المللی و تلاش در جهت افزایش رضایت مشتریان

ایجاد یک رابطه سودآور متاقابل با مشتریان و درک نیازهای آنها و افزایش سطح رضایت آنها از طریق رسیدگی به موقع و اثربخش به بازخوردهای مشتریان ، کارکنان و سایر ذینفعان

توسعه فناوری ها و بکارگیری ابزارهای نوین مدیریتی در راستای بهبود زیرساختها جهت ارائه محصولات و خدمات با کیفیت و سازگار با محیط زیست

آموزش ، رشد و نگهداری نیروهای کارآمد در سایه ایجاد فضای مناسب و خلاق به منظور جلب مشارکت فکری کارکنان

بهبود مستمر و اثربخشی در کلیه فرآیندهای سیستم مدیریت کیفیت جهت کاهش دوباره کاریها ، کاهش زمان ارائه خدمات و کاهش ضایعات و ارائه محصول با کیفیت

بدیهی است پویایی مستمر و حفظ تناسب و تداوم اهداف کیفیتی فوق در بازنگری خط مشی اعلام شده تحقق خواهد یافت و مسلما تحقق اهداف و راهکارها تنها در سایه مشارکت همه همکاران در شرکت امکانپذیر می باشد. بنابراین رعایت کلیه موارد اعلام شده الزامی بوده و مدیرعامل ضمن اعلام پایبندی خود به خط مشی کیفیت اعلام شده ، از تمامی همکاران اعم از مدیران قسمت ها و افراد زیر مجموعه انتظار دارد که خود را متعهد به درک و برقراری این خط مشی در تمام سطوح شرکت بدانند.

کارخانه

کارخانه صنایع الکترونیک افراتاب در زمینی حدود 10000 متر مربع واقع شده است که دارای حدود 2800 مترمربع سوله جهت واحدهای مختلف ، از جمله تولید ، انبار و آزمایشگاههای مرتبط با صنعت روشنایی می باشد . بزرگ ترین بخش کارخانه واحد تولید و مونتاژ محصولات روشنایی است که شامل 2 خط دستی و نیمه اتوماتیک و یک خط اتوماتیک تولید لامپ می باشد .
خط اتوماتیک تولید لامپ هم در فروردین ماه 1399 راه اندازی گردید.
خطوط تولید چراغ ، پنل و پروژکتور و همچنین لامپهای خطی نیز بصورت مجزا در فضاهای دیگر سالن تولید و همزمان با تولید لامپ مشغول به کار هستند . مونتاژ قطعات الکترونیکی ازجمله LED  ها روی بردهای الکترونیکی نیز در این کارخانه و بوسیله دستگاههای اتوماتیک صورت می گیرد . اطاق مخصوص برای محصولات حساس که دارای شرایط  خاص محیطی مانند ضد نفوذ گرد و غبار ،  کف آنتی استاتیک و کنترل دمای دائمی است نیز در این کارخانه پیش بینی شده است تا محصولاتی با خصوصیات ویژه نیز قابلیت تولید در این مجموعه را داشته باشند . 
اطاقک تست IP  برای محصولات Outdoor پیش بینی شده است تا 100% این تولیدات کاملا دربرابر نفوذپذیری آب تست و غربال شوند . سایر قسمتهای کارخانه ازجمله واحدهای تحقیقات ، کنترل کیفیت ، آزمایشگاه همکار ، انبارهای مواد خام و محصول ،واحدهای IT  و NET   و ... درکنار یکدیگر مجموعه ای بزرگ و هماهنگ تشکیل داده اند تا درنهایت محصولات روشنایی متنوع و باکیفیت در اختیار مشتریان گرامی قرار گیرد . البته چرخش این چرخ عظیم بدون وجود کارکنان مجرب ، متعهد و کارآزموده کارخانه صنایع الکترونیک افراتاب میسر نمی باشد که همواره با تلاش ، نوآوری و استفاده از دانش روز ، در شکوفایی بیش ازپیش این مجموعه کوشا هستند. 
 

دفتر مرکزی

دفتر مرکزی افراتاب که در برگیرنده واحدهای ستادی افراتاب می باشد نبض حرکت و تصمیم گیری های کلان شرکت می باشد، واحدهای مختلف در ساختمان دفتر مرکزی مستقر می باشند که در آن همه مهندسان و متخصصان در تلاش هستند تا بتوانند زیرساخت های تولید و فروش را به بهترین شکل ممکن برای تولید باکیفیت محصولات روشنایی در کارخانه محیا کنند. واحدهای موجود در دفتر مرکزی:

1- واحد فروش و بازاریابی : این واحد وظیفه بازاریابی و فروش کلیه محصولات به صورت عمده به نمایندگان و مشتریان را برعهده دارد.

2- واحد بازرگانی: این واحد وظیفه خریدهای خارجی ، ثبت سفارش و ترخیص مواد اولیه را برعهده دارد.

3-واحد مالی: وظیفه صدور فاکتور و حواله برای خریداران محصولات شرکت، حسابرسی و کلیه امور مالی و مالیاتی شرکت بر عهده این واحد میباشد.

4- واحد تدارکات: خرید مواد لازم از داخل شرکت برای تولید و کلیه خریدهای لازم برای شرکت بر عهده این واحد میباشد.

5- واحد مخابرات: وظیفه فروش ، خدمات پس از فروش کلیه محصولات مخابراتی و پیگیری قراردادهای موجود با شرکت مخابرات ایران بر عهده این واحد میباشد.

6-واحد فناوری اطلاعات: وظیفه حفظ یکپارچگی شبکه ، بروز رسانی سرور و سیستمهای موجود بر عهده این واحد میباشد.

آزمایشگاه همکار

آزمایشگاه صنایع الکترونیک افراتاب در سال 1387 به منظور انجام آزمونهای لامپهای بالاست سرخود مطابق استاندارد های تعریف شده تاسیس گردید و در سال 1388 موفق به اخذ تایید صلاحیت از سازمان ملی استاندارد برای استانداردهای عملکردی (5916 ) ،  ایمنی (5917) و برچسب انرژی لامپ (7341 ) بالاست سرخود گردید و با همت پرسنل آزمایشگاه این گواهی همچنان حفظ  و در ارزیابی های آتی از جانب اداره استاندارد تایید و تمدید گردیده است .
با همت و تلاش کادر فنی و متخصص آزمایشگاه ، این مجموعه در شهریور ماه1393 مفتخر به دریافت گواهینامه ISO / IEC 17025  از طرف سازمان" مرکز ملی تایید صلاحیت ایران" شد که در واقع به عنوان اولین آزمایشگاه روشنایی همکاراداره استاندارد که موفق به اخذ این استاندارد شده است ، محسوب می گردد .
به منظور تضمین نتایج آزمون، تمامی تجهیزات و دستگاه‌های مورد استفاده در این واحد از بهترین تأمین‌کنندگان داخلی و خارجی و با سطح کیفیت بسیار بالا تهیه شده است. این تجهیزات و دستگاه‌ها به صورت دوره‌ای توسط شرکت‌های تأیید صلاحیت شده، کالیبره می‌گردند و مابین دوره‌های کالیبراسیون نیز مورد صحه‌گذاری داخلی قرار می‌گیرند.
 به دنبال اخذ استاندارد ISO / IEC 17025  ، آزمایشگاه همکار افرتاب با پشتکار همیشگی پرسنل و اهمیت مدیریت ارشد به جلب رضایت مشتریان و عملکرد آن ، در دی ماه 1393 موفق به افزایش دامنه خود برای استاندارد لامپهای LED و تک کلاهک (FPL) گردید که به عنوان اولین آزمایشگاه همکارتایید صلاحیت شده در این دو دامنه کاری در استان البرز می باشد .
درضمن آزمایشگاه همکار افراتاب در آذر ماه 1393  و دی ماه 1395 به عنوان آزمایشگاه همکار نمونه استان البرز شناخته شده است .
با توجه به موارد فوق آخرین دامنه کاری آزمایشگاه صنایع الکترونیک که به تایید اداره استاندارد استان البرز گردیده است به شرح ذیل است :
1-    استاندارد های مرتبط با LED ( 14434 و 62612)
2-    استانداردهای مرتبط با لامپ بالاست سرخود ( 5916 و 5917 )
3-    استاندارد مرتبط با لامپ تک کلاهک ( 5211 و 5212 )
4-    برچسب انرژی برای لامپهای الکتریکی (7341 )
 

تولید

واحد تولید شرکت افراتاب،ضمن بکارگیری نیروهای انسانی مجرب و با تجربه و استفاده از متخصصین جوان نسبت به تولید انبوه انواع لامپ های LED ، چراغ ، پرژکتور و در کل محصولات روشنایی ضمن رعایت استاندارد های رایج و همچنین بکارگیری و رعایت استاندارد های بین المللی مبادرت می ورزد.

استفاده از سیستم تولید به روز باعث گردیده تا واحد تولید بتواند با حداکثر توان و بالاترین بهره وری در 3 خط تولید دستی ، نیمه اتوماتیک و تمام اتومات امکان تولید 3 نوع لامپ LED را به صورت همزمان تحقق بخشد و همچنین با درنظر گرفتن فضای مخصوص CLEAN ROOM  و همچنین PICK & PLACE  امکان تولید سایر محصولات روشنایی اعم از پرژکتور ، چراغ ، پنل و همزمان با 3 نوع لامپ های LED میسر میسازد

واحد تولید کارخانه افراتاب بصورت مکانیزه و با استفاده از تسمه نقاله بصورت ریلی می باشد تا ازافزایش راندمان جهت سرعت بخشیدن در زمینه ی تولید محصولات بهره مند شویم

وابسته های واحد تولید کارخانه افراتاب با استفاده از تجهیزات مناسب از قبیل چاپ با دستگاه لیزر، اتاقک IP و مونتاژ SMD جهت سهولت در تولید محصولات روشنایی را جهت افراتاب به ارمغان آورده

سیستم کنترل کیفیت همیشگی و دقیق کارخانه افراتاب باعث شده علاوه بر تکمیل محصول در واحد های مختلف تولید ی ، کلیه موارد تحت کنترل قرار گیرد

ایستگاه های مختلف تست روشنایی محصولات باعث شده افراتاب ضمانت و گارانتی واقعی را به مشتریان ارائه داده و از طول عمر محصول خود مطمئن باشد.

وجود زیرساخت و سالن تولید کارخانه و همچنین خرید به موقع کلیه تجهیزات مورد نیازتولید با کیفیت ، باعث شده نام افراتاب به طور متداول یکی از برترین های بازار روشنایی باشد

 

R&D

 R&D مخفف (Research and Development) که به معنی تحقیق و توسعه میباشد نقش بسیار مهمی در موفقیت کاری دارد و به استقامت کسب و کار کمک می کند . تحقیق و توسعه ، کشف دانش جدید درباره محصولات ، فرآیندها و خدمات و بکارگیری دانش برای ایجاد محصولات ، فرآیندها و خدمات جدید و توسعه یافته است که نیازهای بازار را پوشش دهی می نماید.

تحقیق و توسعه (R&D) تاثیر مستقیمی بر نوآوری، بهره وری، کیفیت ، سطح استاندارد زندگی، سهم بازار و نیز دیگر عواملی که در افزایش توان رقابتی سازمانها موثر هستند، دارد.واحد تحقیق و توسعه، قلب یک شرکت یا سازمان  است و نقش آن تغذیه تکنولوژیکی شرکت در همگامی با روند پیشرفت علم و دانش و خواسته های مدیریت است. واحدهای تحقیق و توسعه باید جستجوگر تکنولوژی و نوآوری باشند .

اهداف تحقیق و توسعه (R & D )

اهداف واحد تحقیق و توسعه که در جهت تلاش برای دستیابی به سطح مطلوب برای یک سازمان می باشد، براساس اولویت ها و نیازهای آن سازمان در یک چارچوب منسجم تدوین می گردند که می توان برخی را به شرح زیر نام برد:

تولید محصول یا محصولات جدید و ارتقای کیفیت

تولید دانش نوین به منظور توسعه محصولات و بهینه سازی فرآیندها

بازدهی سریع سود، بهبود سریع عملکردها

کشف و درک فرصتها و نیازهای بازار

پاسخ به نیازها و خواسته های مصرف کنندگان و ایجاد رفاه و آسایش برای مردم

مشارکت قوی در جریانهای دانش و یادگیری

ارتقای بازدهی فعالیت نیروی انسانی که نهایتا باعث افزایش درآمد افراد نیز میگردد

افزایش نیروی رقابتی در عرصه های داخلی و خارجی و حضور فعال در بازارهای جهانی

ارتقای میزان خوداتکایی

تحقیقات در راستای کاهش ضایعات تولیدی و یافتن راهکارهای هوشمندانه برای کاهش هزینه تولید

آنالیز دقیق وضعیت محصولات موجود و آنالیز دقیق میزان کارآمدی برنامه های جاری و پرسنل موجود

ارتباط با ما Contact Us

آدرس: ایران ، تهران ، خیابان مطهری ، پلاک ۲۸۱ ، ساختمان افراتاب
Address: Afratab Bldg, Motahari Ave, Tehran, IRAN
تلفن : ۶-۸۸۷۲۱۶۴۳
Tel: +98 21 887 21643-6
فکس : ۸۸۷۲۱۶۳۷
Fax: +98 21 887 21637
ایمیل : info@afratab.com
Email: info@afratab.com