English

تماس با ما خانه

ثبت نام

رمز عبور

کلمه شناسایی   

 

محصولات روشنایی

تلفن های همگانی

آبگرمکن های خورشیدی

سیستم گرمایش خورشیدی بدون فشار

سیستم گرمایش خورشیدی تحت فشار

سیستم گرمایش خورشیدی با مخزن مجزا

سیستم گرمایش خورشیدی برای استخر

آبگرمکن های خورشیدی:

بر اساس آمارهاي موجود، ميزان شدت مصرف انرژي در كشور ايران 17 برابر ژاپن است. در اروپا در هر مترمربع از ساختمان 4 مترمكعب گاز مصرف مي شود در حاليكه اين رقم در ايران30 مترمكعب است. با احتساب قیمت هر مترمکعب گاز در حال حاضر 1000 ریال یعنی برای هر متر مکعب 30000 ریال که البته این رقم تا انتهای برنامه هدفمندی یارانه ها به قیمت گاز صادراتی یعنی 3000 ریال می رسد در واقع 3 برابر قیمت های موجود .یکی از دلایل این اختلاف مصرف می تواند در استاندارد نبودن ساختمان ها باشد، ولی شاید مهمترین دلیل آن استفاده از انرژی های نو و سازگار با محیط زیست در کشورهای پیشرفته است.یک نمونه از این انرژی های نو انرژی خورشیدی می باشد و یکی از کابردهای معمول این این استفاده از آن در آبگرمکن های خورشیدی می باشد.به عنوان مثال در کشور ترکیه نیمی از ساختمان ها از آبگرمکن خورشیدی استفاده می نمایند و کشور ترکیه توانسته است در 5 سال گذشته از میزان استفاده از گاز و ذغال سنگ به میزان قابل توجهی بکاهد.به این ترتیب مشترکین هم با یک بار هزینه اولیه در حدود 50% از هزینه گاز خود را کاهش می دهند. ایران با 300 روز آفتابی در سال جزء 10 کشور اول جهان از این حیث می باشد.

آبگرمکن های خورشیدی

طرز کار آبگرمکن خورشیدی:

مهمترین بخش آبگرمکن های خورشیدی تیوپ های جاذب هستند که در دو مدل موجود میباشند:
1-تیوپ جاذب:(vacuum tube)
این تیوپ ها در سیستمهای بدون فشار استفاده می شوند .آب به داخل این تیوپ ها وارد شده و پس از گرم شدن از تیوپ ها خارج می شوند. تیوب جاذب با 12 لایه پوششی ALN/AIN-SS/CU و شیشه borosilicate دارای قابلیت انعکاس بسیار پایین و جذب زیاد نور خورشید می باشد. لایه داخی مجهز به اثر حرارتی منحصر به فردی است که می تواند دما را تا 380 درجه سلسیوس بالا ببرد.

آبگرمکن های خورشیدی

مهمترین بخش آبگرمکن های خورشیدی تیوپ های جاذب هستند که در دو مدل موجود میباشند:
-لوله مسی با تیوپ جاذب(heat pipe with vacuum tube):
این تیوپ ها در سیستمهای بدون فشار استفاده می شوند .آب به داخل این تیوپ ها وارد شده و پس از گرم شدن از تیوپ ها خارج می شوند. تیوب جاذب با 12 لایه پوششیاین تیوپ ها در سیستمهای تحت فشار استفاده می شوند. سیال داخلی با دریافت انرژی خورشیدی گرم شده و به سمت بالا حرکت میکند. سر مسی بالای تیوب داخل مخزن آب قرار گرفته و وظیفه انتقال حرارت از سیال داخلی گرم شده به آب داخل مخزن را بر عهده دارد. تیوب جاذب در دو مدل تک لوله ای (Single) و دو لوله ای (U) و در دو سایز 47*1500 mm و 58*1800 mm طراحی و ساخته شده است به طور یکه هر تیوب توانایی گرم کردن 10 لیتر آب به دمای 60 درجه سلسیوس در یک روز زمستانی را دارد. هر سیستمهای گرمایشی خورشیدی از تعداد مشخصی تیوب جاذب استفاده می کند.به دلیل عدم وجود آب در تیوبهای جاذب در صورت ایجاد هر اتفاق در تیوبها، سیستم به کار خود ادامه داده و آب داخل مخزن بالا هدر نخواهد رفت.

آبگرمکن های خورشیدی

درباره ما

محصولات

خدمات

کارخانه

آرشیو

اخبار و رویدادها

سایتهای مرتبط

ارتباط با ما

صفحه اصلی


- کنسرسیوم ان وی سی - افراتاب آغاز به کار کرد. بدینوسیله آغاز به کار کنسرسیوم ان وی سی - افراتاب از شهریور 1391 جهت ارائه برترین محصولات و تجهیزات روشنایی در سطح کشور و منطقه را به اطلاع می رسانیم.