واحد تحقیق و توسعه

دسته بندی : کارخانه
عکس وبلاگ واحد تحقیق و توسعه

واحد تحقیق و توسعه (R&D) شرکت افراتاب که دارای مجوز تحقیق و توسعه از وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد  مجهز به کلیه تجهیزات لازم به منظور طراحی و تست لامپ های کم مصرف(CFL) و محصولات LED می باشد . در این خصوص، سرمایه گذاری لازم جهت تهیه تجهیزات خاص تست های نوری و الکتریکی انجام پذیرفته است. این تجهیزات علاوه بر فراهم کردن کلیه ابزارهای لازم برای فاز طراحی جهت پوشش کامل کلیه تست های مشخص شده در استانداردهای ملی و بین المللی مورد بهره برداری قرار می گیرند.آزمایشگاه واحد تحقیق و توسعه از مجهزترین آزمایشگاه های روشنایی حال حاضر در کشور می باشد.

این واحد با جذب مهندسین متخصص در زمینه‌ی الکترونیک ، روشنایی و نورپردازی ، همواره بر آن است تا با بهبود روز افزون محصولات موجود و ارائه‌ی محصولات جدید به بازار ، رضایت خاطر مشتریان خود را جلب نماید.

در نتیجه به روز بودن دانش و تکنولوژی در مجموعه افراتاب، آزمایشگاه تحقیق و توسعه مجهز به دستگاه های اندازه گیری پارامترهای الکتریکی و نوری لامپ های LED (معمولی و پر توان ) و همچنین دستگاه سنجش انطباق با استاندارد های EMC و EMI می باشد.

کره فتومتری در بخش تحقیق و توسعه شرکت افراتاب امکان طراحی مناسب و کنترل کیفیت لامپ های نمونه را قبل از تولید انبوه فراهم می سازد. همچنین دستگاه های آنالیز کننده بالاست و درایورها (Electronic Ballast Analyzer System) در طراحی برای بهینه کردن راندمان مدار و اندازه گیری دقیق پارامترهایی نظیر فرکانس، توان، ولتاژ، جریان، ضریب توان، فلیکر و غیره استفاده می شوند.

واحد تحقیق و توسعه مجهز به دو اتاق تاریک به منظور اندازه گیری میزان UV محصولات روشنایی و  دو دستگاه گونیوفتومتر برای اندازه گیری منحنی پخش نور(ایجاد فایل پلاگین) و مشخصات نوری یارامترهای نوری و الکتریکی انواع محصولات روشنایی است. 

عمده اهدافی که در واحد تحقیق و توسعه دنبال می شود: 

    طراحی انواع لامپهای LED و کم مصرف با کیفیت 
   طراحی محصولات اتوماسیون روشنائی 
    گسترش و طراحی انواع چراغهای سقفی LED
    گسترش و طراحی انواع پروژکتورهای LED 
    گسترش و طراحی انواع LED Driver 
    گسترش و طراحی چراغهای LED خیابانی (LED Street Luminaries)
    همگامی علمی با به روزترین تکنولژی های محصولات روشنایی
    انجام پروژه های نورپردازی و طراحی روشنائی
    همکاری تحقیق و توسعه جهت تدوین استاندارد
   شرکت در نمایشگاههای معتبر بین المللی روشنایی 
   طراحی ۲ تا ۳ محصول جدید در زمینه روشنایی در سال 

اخبار مرتبط

دسته بندی رویدادها و اخبار

مجوزهای ما

مجوز
مجوز
مجوز